Wil je een iets anders op de BBQ? Dit recept kan je misschien wat inspiratie geven. Je maakt het zo gek als je zelf wil door al dan niet je zalm zelf koud te roken. Een aanrader maar het vergt wat planning al is dat zeker de moeite waard!
Schil de asperge en kook gedurende 3 minuten tot ze net niet gaar zijn.
Bereid ondertussen je BBQ voor op een sessie op hoge temperatuur (250°C) Dit gerecht werd gemaakt op de Traeger Ironwood maar kan op elk type BBQ worden bereid. Al is het in de week erg handig om snel aan de slag te kunnen.
Laat de asperges afkoelen en drogen op een bord. Kook ondertussen in het kookvocht de pasta volgens instructies op de verpakking.
Terwijl de pasta aan de kook is plaats je een gietijzeren pan op het vuur en bakt hierin de pijnboompitten goudbruin.
Plaats de olie, salie, kombucha, het citroensap en de kappertjes in een mixpot of blender. Mix alles goed door.
Verwijder de pijnboompitten uit de pan en fruit de ui aan en gaar vervolgens de erwtjes.
Overgiet het geheel met de salie olie en giet in deze skillet de pasta en roer goed door. Grill ondertussen de asperge gedurende 2 minuten aan elke zijde.
Afwerking van de pasta
Snij de gegrilde asperge in stukken van ongeveer 2 cm. (hou de tipjes apart) en meng door de pasta. Besprenkel met pijnboompitten 2 eetlepels kappertjes en de fijngesneden zeste van citroen.
Plaats fijne snippers zalm bovenop de schotel en werk af met de tipjes van de gegrilde asperge.